Popis projektu

Azda naša najťažšia rekonštrukcia, ale nie z našej profesnej stránky, ale zo strany sub dodávateľov a ľudí, ktorí nám „riadili“ tento projekt.

Od začiatku sme videli, že je to problémová zákazka. Zlé búracie práce, chybné a technicky zlé stavebné práce, na ktoré sme mali za prvé nadviazať našou prácou a za druhé, stihnúť termín rekonštrukcie, ktorý sa už blížil ku koncu. Keďže stavebná firma, ktorá tam pracovala pred nami, bola z dôvodu neschopnosti vyhodená, bolo takmer nemožné termín odovzdania dodržať.

Pri takýchto kartách zákazku neberieme, avšak náš vtedajší partner potreboval s projektom súrne pomôcť. Rozhodli sme sa mu vyhovieť a zákazku zobrať.

Nech sme sa snažili akokoľvek, naše profesné skúsenosti a ani manažérske schopnosti nestačili na tento doslova chaos. Od začiatku boli naše práce veľa krát pozastavené z dôvodu opráv a úprav na poslednú chvíľu. Firmy, ktoré robili inú prácu, ale zasahovali do tej našej, nám veľa krát pokazili a doslova zničili niekoľko dní našej práce. Výsledkom toho boli reklamácie, ktoré aj keď boli uznané, termín dokončenia je termín dokončenia.

Stropy boli rozdelené na dva typy. Kazetový a klasický sadrokartón. O tom, že sme museli všetky miestnosti opravovať, lebo výšky už spravených stien napájajúcich sa na naše stropy boli v každej miestnosti iné, radšej pomlčím.

Cez trápenia prác so stropmi sme sa na veľkých plochách vysporiadali. Na záver projektu nám ostali dlhé chodby, ktoré zaklopiť kazetovým stropom, ktorý nemáte kde uchytiť, lebo už je namontovaná vzduchotechnika, bolo nemožné. Aj to sme samozrejme zvládli a po 20 hodinových fuškách dokončili.

Steny v ostatných miestnostiach praskali. Firma, ktorá to robila a bola vyhodená, nielen že nespravila správne kotvenia stien a dverí, ale ešte navyše použila zlé profily, ktoré sa prehýbali. Toto všetko sme opravovali a bola to pre nás nočná mora. Všetko bolo opravené v súlade s technickými normami.

Maľovanie veľkým priestorov bol zdĺhavý proces, pretože firma, ktorá spravovala vzduchotechniku nám poprehýbala stropy. Všetko sme opravili o 5-8 ľuďoch po 4-5 dní nonstop práce a driny.

Ako čerešnička na torte prichádzalo ničenie, znečistenie a zmeny na už vymaľovaných stenách. Takto robené zmeny boli na dennom poriadku.

Kúpeľne a WC  sa obkladali bez väčších problémov. Silikóny sa robili pomocou pások, aby boli presné a pekné.

Záverom tejto referencie by som uviedol, že nie všetky body na stavbe boli len zlé. Boli tam aj svetlé momenty, ale tie boli vtedy, keď sme si to určovali celé sami a nezasahoval nám do toho „manažment“. Nemôžem napísať, že to bolo v poriadku. Nie, nebolo. Všetky postupy prác, zápisy a podrobné špecifikácie sme na stavbe museli robiť my. Ako realizátor sme to nemali na zodpovednosť a ani sme za to neboli zaplatený. Bez týchto dokumentov by však z projektu bol jeden veľký nedokončený priestor, množstvo hádok a súdov a na mojej zodpovednosti ako majiteľa, bolo tento projekt dokončiť tak, ako som prisľúbil. Tak sa aj stalo. Naša firma, zamestnanci a naša odhodlanosť k tomu, že práce odovzdávame podľa dohody viedla k úspešnému odovzdaniu projektu z našej strany. Na konci vznikli drobné hádky, ale nič čo by sme nevedeli vyriešiť.

Detaily

Dátum dokončenia:13.10.2022
Zákazník:Stabau
Miesto:Eurovea - Bratislava
Orientačná cena:Neuvádza
Zdieľať